З усіх харчових продуктів культурної людини хліб займає безперечно перше місце. Точно не встановлено, коли людина вперше стала випікати хліб. Безсумнівно, що, почавши засівати поля хлібними зернами, людина не могла вже задовольнятися вживанням їх у їжу в сирому вигляді, а стала готувати з них штучним способом свою їжу.
Початок хлібного виробництва треба шукати в тому періоді історії, коли людина покинула кочове життя і почала осіле, разом з яким почалася культура людини.
Отже хлібопечення поклало початок цивілізації - недарма в міфології стародавніх народів хлібопечення має божественне походження.
Родина хлібних злаків не встановлена, але припускають, що в дикому вигляді вони росли в Середній Азії. За історичними документами відомо, що фінікійці займалися хліборобством і вивозили навіть зерно в інші країни.
Особливо процвітало хліборобство в стародавньому Єгипті, звідки воно перейшло до греків. Від останніх перейняли хліборобство римляни, які разом зі своєю культурою розповсюдили його по Західній Європі.
Всі ці народи культивували переважно пшеницю і ячмінь. У східну Європу привезли хлібне зерно (головним чином жито) східні народи при своєму пришесті з Азії.