Хлібопекарська промисловість сьогодні - це тисячі хлібозаводів, оснащених сучасним обладнанням для виробництва хліба та булочних виробів на будь-який смак. Борошно на такий хлібозавод доставляють з млинів спеціальні автомашини - муковози, з них вона вигружається за допомогою стиснутого повітря у величезні металеві бункера, що вміщають по кілька десятків тонн цієї основної сировини хлібопекарського виробництва. Борошно зберігається в таких бункерах і в міру потреби по трубах подається на виробництво.
Всі ці операції: прийом борошна на хлібозавод, зберігання в бункерах, відпускання на виробництво, облік кількості борошна, що витрачається на приготування тіста, здійснюється автоматично. Командує цією автоматизованою системою, що переміщує з величезною швидкістю багатотонні маси борошна, всього одна людина - оператор, що знаходиться біля пульта керування.
З бункерів для зберігання борошно надходить на просівні пристрої, які забезпечені крім сит, сильними магнітами для вловлювання дрібних часток заліза, які можуть залишитися в борошні після помолу зерна.
Далі борошно потрапляє в порівняно невеликі силоси, а з них - в цех, де готують тісто. Сучасні агрегати для замісу і бродіння тіста являють собою складні механізми, які замінюють працю десятків, а часом і сотень людей.
За заданою програмою вони дозують в строго певних кількостях борошно, воду, сіль, розчин дріжджів, місять опару, направляють її на бродіння, яке також здійснюється в строго певний час при строго певній температурі.
На опарах готують тісто з пшеничного борошна, а отримання житнього тіста - справа ще складніша.
Приготування заквасок, на яких готують житнє тісто, вимагає особливої уваги і великої майстерності, знання мікробіології та біохімії.
На опарах, які вибродили, або заквасках замішують тісто. І знову автоматизовані дозатори дозують борошно, сіль, цукор та іншу сировину, необхідну для того чи іншого сорту хліба за затвердженою рецептурою.
Потужні тістомісильні машини протягом декількох хвилин замішують тісто, яке бродить належний йому час і спрямовує його в інший цех, де «вмілі» механізми ділять тісто на шматки і надають цим шматках форму майбутніх батонів, буханок, булок, короваїв.
Рухаючись у формах або на аркушах по конвеєру, тісто розстоюється (підходить, збільшуючись в обсязі) і нарешті направляється в піч.
Хлібопекарські печі нашого часу - величезні автоматизовані конвеєри, розташовані в закритих тунелях. Такі печі випікають на добу по 10 ... 20 тис. буханок або батонів. На деяких заводах працюють хлібопекарські печі, добовий виробіток яких становить 80 ... 90 тис. буханок. Одна така піч забезпечує сьогодні хлібом понад 200 тис. осіб на день - населення цілого міста.
В печі, власне, і відбувається це велике чудо - народження хліба. З білого тістового борошна, що не має смаку і запаху, народжуються рум'яні буханці, що наповнюють все приміщення пічного цеху чудовим ароматом свіжоспеченого хліба.
Готовий хліб укладається в пересувні контейнери, в яких він доставляється в булочні. Такі контейнери служать в магазині свого роду полицями-сховищами, з яких покупець вибирає хліб. Хліб в цих контейнерах завжди доходить до споживача в свіжому вигляді.